Мултиметар VOLTCRAFT VC-870 DMM

11.623,00 ден.   Спореди

За новата средна класа производителот на мултиметри Voltcraft ® произведе солиден, сигурен, со практични додатоци, ергономски дизајн, сите карактеристики на професионалните мултиметри. Кога на влезн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 11.623,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


За новата средна класа производителот на мултиметри Voltcraft ® произведе солиден, сигурен, со практични додатоци, ергономски дизајн, сите карактеристики на професионалните мултиметри. Кога на влезниот напон се појавува 30 V се појавува и на екранот предупредувачки симбол. Стандардна опрема е полупроводничкиот интерфејс. Уредот има дозвола за мерна безбедносна категорија CAT IV 600 V и е тестиран и одобрен во согласност со EN-61010 неговата предност е исто така функцијата со температурата и True RMS вредности (True RMS). VC-870 има дополнителна функција на мерење до 2500 вати електрична енергија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка