Мултиметар Voltcraft VC-230 DMM

2.832,00 ден.   Спореди

Новиот член на семејството Voltcraft e моделот VC-200. Идеален за обука и за училишта. Заради автоматскиот избор на мерен опсег (Auto-Range), квалитетните мерни сонди и големиот екран, ова е инст...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.832,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Новиот член на семејството Voltcraft e моделот VC-200. Идеален за обука и за училишта. Заради автоматскиот избор на мерен опсег (Auto-Range), квалитетните мерни сонди и големиот екран, ова е инструмент кој навистина долго ќе го користите. Сеопфатната заштита и вградениот осигурувачки елемент од 400 mA, гарантираат најголема можна безбедност при работењето. Големиот LCD приказник со висина од 23 mm овозможува лесно отчитување дури и од далечина. Вграден во куќиште од излиена гума, додатно е ставен акцент на трајноста и издржливоста на инструментот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка