Мултиметар за автомобили Voltcraft AT-200 DMM

4.130,00 ден.   Спореди

Овој робусен мултиметар со своите вградени дополнителни функции е идеален за работа во Вашиот автомобил. Освен стандардните електрични големини, со овој мерен инструмент можат да се мерат и брзината н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.130,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој робусен мултиметар со своите вградени дополнителни функции е идеален за работа во Вашиот автомобил. Освен стандардните електрични големини, со овој мерен инструмент можат да се мерат и брзината на вртење на моторот (бесконтактно) и аголот на палење. Исто така, додадена е и можност за мерење температура.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка