Муламадјамакакарика

Муламадјамакакарика

400,00 ден.   Спореди

Муламадјамакакарика е најзначајното од сите дела кои му се припишуваат на Нагарџуна. Тој се смета за најважен, највлијателен и најстудиран будистички филозоф. Го нарекуваат најзначајниот индиски филоз...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Муламадјамакакарика е најзначајното од сите дела кои му се припишуваат на Нагарџуна. Тој се смета за најважен, највлијателен и најстудиран будистички филозоф. Го нарекуваат најзначајниот индиски филозоф од кое било убедување.Најмалку осум школи го сметаат за свој основач. Неговото влијание е пресудно за формирање будистичи школи во Индија, Тибет, Кина, Јапонија, Кореја.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка