Музеј на невиноста
Музеј на невиноста
Музеј на невиноста

Музеј на невиноста

690,00 ден.   Спореди

„Музеј на невиноста“ е роман кој раскажува една интересна љубовна приказна. Но, тој е многу повеќе од тоа. Тој е и една своевидна хроника на животот во Истанбул во седумдесеттите и во осумдесеттите г...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 690,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Музеј на невиноста“ е роман кој раскажува една интересна љубовна приказна. Но, тој е многу повеќе од тоа. Тој е и една своевидна хроника на животот во Истанбул во седумдесеттите и во осумдесеттите години на дваесеттиот век.Раскажан со прекрасен стил на нобеловецот Орхан Памук, овој роман е привлечен за сите оние што љубат, што љубеле и кои страдале поради љубов. Читајќи го романот, читателот се прашува: Што е всушност љубовта?

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка