Монтажа на системи со плочести колектори

6.900,00 ден.   Спореди

Монтажа на соларен систем со плочести се подразбира поставување на соларниот систем на кров и спуштање на водоводна линија до прво купатило. Цената е валидна само за Штип Под монтажа на соларен систем...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Еко солар http://ecosolar.mk/   Детали 6.900,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Монтажа на соларен систем со плочести се подразбира поставување на соларниот систем на кров и спуштање на водоводна линија до прво купатило. Цената е валидна само за Штип Под монтажа на соларен систем со плочести колектори ( даваат топла вода под притисок) се подразбира поставување на соларниот систем на кров и спуштање на водоводна линија до прво купатило, без да се врши рагранување на линијата. Во центата е вклучена само работнатата рака, без матерјални трошоци при изведба на самата монтажа. Сите матерјали како водоводни цевки, вентили, термичка изолација, кабли и се останато е на трошок на крајниот корисник Во цената не се влезени лимарски работи за затварање на отворите на керамиди по извршена монтажа. Отворите на кров се затвараат по полиуретанска пена ( пјур пена) Гаранцијата на сол.систем е 5 год. согласно со гарантните услови дефинирани во гарантниот лист. Накратко - На колекторите има 7 год, на казан на бојлер 5 год.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка