Млеко за чистење за сува и осетлива кожа - органска ружа и органско алое

885,00 ден.   Спореди

Млеко за чистење со масло од органска дива ружа, јојоба и бадем, нежно и темелно ја чисти сувата и осетлива кожа од нечистотии и ги отстранува остатоците од шминка. Ја штити кожата од сушење и дава бл...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 885,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Млеко за чистење со масло од органска дива ружа, јојоба и бадем, нежно и темелно ја чисти сувата и осетлива кожа од нечистотии и ги отстранува остатоците од шминка. Ја штити кожата од сушење и дава блескав тен.
Употреба: Се нанесува директно на кожата, нежно се масира, а потоа се симнува со влажни перничиња. Да се измие и потоа да се нанесе тоник со дива ружа. Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Sorbitan Stearate, Parfum (Essential Oil), Rosa Damascena Flower Water*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Xanthan Gum, Rosa Canina Fruit Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Rosa Damascena Flower Extract*, Rosa Canina Fruit Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Sucrose Cocoate, Alcohol*, Lactic Acid, Sodium Lactate, Sodium Anisate, Sodium Levulinate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Citronellol, Linalool, Geraniol.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка