Мице и волшебното самарче - Ванчо Николески

135,00 ден.   Спореди

Издавач: Просветно дело Автор: Ванчо Николески   Поемата “Мице” ја носи ознаката на најпопуларната во поетскиот опус на Ванчо Николески. Тоа е една чудесно убава, народна и натопена со длабок хуман...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 135,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Просветно дело Автор: Ванчо Николески   Поемата “Мице” ја носи ознаката на најпопуларната во поетскиот опус на Ванчо Николески. Тоа е една чудесно убава, народна и натопена со длабок хуманизам стихувана приказна, низ која поетот го изнесува незгасливиот човеков копнеж за пород и потомство. Целата поема-приказна дише со онаа свежина и чистота на народниот јазик, од кој поетот го земал најубавото...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка