МИТОЛОШКИ РЕЧНИК

200,00 ден.   Спореди

Митолошкиот речник ви ги нуди највозбудливите ликови и приказни од светската митологија. Семоќни богови и божици, творци на светот, основачи на градови и народи, демони и волшебнички... Митовите одамн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Митолошкиот речник ви ги нуди највозбудливите ликови и приказни од светската митологија. Семоќни богови и божици, творци на светот, основачи на градови и народи, демони и волшебнички... Митовите одамна не се само свети приказни, туку се и извор на уметничката литература во целиот свет. И денес, во ерата на висок технолошки развој, прастарите јунаци од овие фантастични приказни ја разгоруваат фантазијата и продолжуваат да живеат во народната меморија – како сказни и архетипови. 112 стр, 11,5 х 18,5 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка