Мисијата на Сигмунд Фројд

150,00 ден.   Спореди

Оваа книга била еден од првите и ретки гласови на сомнение во божествената величина на Фројд. Фром ни дава слика за тоа каков бил Фројд како човек и како научник. Го разгледува неговиот однос со родит...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа книга била еден од првите и ретки гласови на сомнение во божествената величина на Фројд. Фром ни дава слика за тоа каков бил Фројд како човек и како научник. Го разгледува неговиот однос со родителите, пријателите, неговиот став кон жените и кон љубовта, кон религијата и политиката. Фројд имал висока цел - да формира движење за етичко ослободување на човекот, нова световна и научна религија за една елита која би го водела човештвото.
112 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка