МИНИ СЕТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА СТРУЈА

1.475,00 ден.   Спореди

Мерење на струја во автомобил е тешко со конвенционални мултиметри поради контактите. Плоскастиот тестер на струја од Voltcraft е специјално дизајниран за овој проблем. Тестерот на струја едноставно ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.475,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Мерење на струја во автомобил е тешко со конвенционални мултиметри поради контактите. Плоскастиот тестер на струја од Voltcraft е специјално дизајниран за овој проблем. Тестерот на струја едноставно се вклучува во осигурачот и веднаш се прикажува струјата. Бидејќи осигурачот е вклучен во тестерот, подрачјето на мерење е заштитено и за време на мерењето. Комплетот се состои од еден тестер за струја од 20 А, тестер за струја од 10 mA и тестер на излезна струја од 200 mA со резолуција од 0,1 mA.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка