Милош Коџоман Втори

50,00 ден.   Спореди

Милош Коџоман Втори даде иницијален придонес кон новата уметничка практика и го отвори поглавјето на нови тенденции во македонската уметност. Световите насликани од него изгледаат необично и халуцинан...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Милош Коџоман Втори даде иницијален придонес кон новата уметничка практика и го отвори поглавјето на нови тенденции во македонската уметност. Световите насликани од него изгледаат необично и халуцинантно, во еден вид карневализација на претставата, навлегувајќи не толку во сферата на изненадата колку во чувствувањето на просторот на предизвикувачкиот психолошки и еротски лајтмотив. Тие се моќно оружје на бунт и презир кон „паднатиот свет“.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка