Микеланџело

50,00 ден.   Спореди

Микеланџело е една од најпочитуваните уметнички величини на ренесансната доба. Неговото значење е толку големо поради неговото љубопитство за сите новини на неговото време, така што неговите уметнички...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Микеланџело е една од најпочитуваните уметнички величини на ренесансната доба. Неговото значење е толку големо поради неговото љубопитство за сите новини на неговото време, така што неговите уметнички дострели нес ерезултат само на природниот таленттуку и на интелектуалната продлабоченост на уметничките идеи.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка