Метеоролошка станица WS 1600

9.086,00 ден.   Спореди

WS -1600 временската станица истовремено ги прикажува податоците за тековната брзина на ветерот, измерениот дожд, воздушен притисок, надворешната температура и релативна влажност. Исто така ги сочувув...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 9.086,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


WS -1600 временската станица истовремено ги прикажува податоците за тековната брзина на ветерот, измерениот дожд, воздушен притисок, надворешната температура и релативна влажност. Исто така ги сочувува податоците за комплетните мерења на секои 3 часа. Меморијата може да сочува 200 комплети податоци, што значи дека можат да се повикаат податоци снимени пред повеќе од 3 седмици, со само еден стисок на копче. И конечно најдобрата особеност: комплетот се испорачува и со втора станица со приказ на време, внатрешна/надворешна температура, надворешна релативна влажност и приказ за испразнетост на батеријата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка