Месечеви мени, годишни времиња и помрачување

1.900,00 ден.   Спореди

Наместо теоретско раскажување, акцентот на постерот е ставен на совладувањето на нови наставни единици по предметот географија, преку вежби со практична работа и визуелно прикажување. На постерот се п...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 1.900,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Наместо теоретско раскажување, акцентот на постерот е ставен на совладувањето на нови наставни единици по предметот географија, преку вежби со практична работа и визуелно прикажување. На постерот се прикажани месечинските мени: полна месечина, млада, прва и последна четвртина, а е дадена и орбитата на месечината. На сликовит начин се прикажани годишните времиња, помрачувањето на месечината и сонцето, а ќе прочитате и интересни информации за Месечината. Овој постер освен што може да се користи како нагледно средство по предметот географија во основното образование може да го користат и оние кои имаат потреба за продлабочување на своите скромни познавања од географијата. Постерот е со димензии 140x100 цм.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка