Месечевиот камен

150,00 ден.   Спореди

Месечевиот камен е првиот и еден од најдобрите англиски детективски романи. Тој е возбудлива приказна за еден мистериозен индиски дијамант кој првобитно стоел на челото на богот на Месечината.
М...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Месечевиот камен е првиот и еден од најдобрите англиски детективски романи. Тој е возбудлива приказна за еден мистериозен индиски дијамант кој првобитно стоел на челото на богот на Месечината.
Месечевиот камен е првиот и еден од најдобрите англиски детективски романи. Тој е возбудлива приказна за еден мистериозен индиски дијамант кој првобитно стоел на челото на богот на Месечината. Оттука потекнува и неговото име – Месечевиот камен. Но наспроти раскошната убавина што ја поседува, тој му носи несреќа на оној што ќе го наследи.
Овој несекојдневен камен ѝ е предаден на госпоѓица Рејчел за нејзиниот роденден, но истата ноќ тој е украден. Всушност, скапоцениот камен не е подарок - тој е клетва. И така, проклетството на Месечевиот камен започнува...
Но која е тајната што Рејчел нема да ја каже никому?
издавачка куќа: Ѓурѓа

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи