Мерач на CO2 гас - TFA Air CO2ntrol 3000

14.396,00 ден.   Спореди

Квалитетот на воздухот кој го дишеме може да биде причина за здравје или замор. Главниот причинител за појава на непријатното чувство на замор е зголемената концентрација на јаглероден диоксид (CO2) в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 14.396,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Квалитетот на воздухот кој го дишеме може да биде причина за здравје или замор. Главниот причинител за појава на непријатното чувство на замор е зголемената концентрација на јаглероден диоксид (CO2) во просторијата во која престојуваме. Едноставна контрола на оваа концентрација може да се оствари со мерниот уред Air CO2ntrol 3000. Контролата на воздухот треба да биде постојана. Со надминување на некоја зададена вредност, се вклучува звучен аларм. Уредот е идеален за училишта, факултети, фирми, болници, како и за места од јавен карактер (кина, театри и слично).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка