Мерач за потрошувачка на електрична енергија Energy Check 3000

1.534,00 ден.   Спореди

Откријте ги главните потрошувачи на електрична енергија во Вашето домаќинство и намалете ја сметката што ја плаќате кон ЕВН. Мерачот за потрошувачка на електрична енергија Energy Check 3000 прикажува ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.534,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Откријте ги главните потрошувачи на електрична енергија во Вашето домаќинство и намалете ја сметката што ја плаќате кон ЕВН. Мерачот за потрошувачка на електрична енергија Energy Check 3000 прикажува точни и прецизни мерења при потрошувачка поголема од 1,5 W. Едноставно приклучете го сензорот во ѕидната вклучница и податоците за потрошувачката на електрична енергија за поврзаниот апарат ќе се испишат на базната станица. Освен во W, уредот може да прикажува вредности и во kWh. Со овој уред можете да ја измерите дури и потрошувачката на апаратите во домаќинството при мирување (Stand-By), а која често се потценува како вредност (на пример кај телевизорот, DVD-то, сателитскиот приемник, аудиосистемот и слично).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка