Медицински англиско-македонски речник

Медицински англиско-македонски речник

3.150,00 ден.   Спореди

„Станува збор за оригинално дело, прво во Република Македонија, кое ја збогатува стручно-научната лексикографска дејност кај нас. Речникот ги третира, подредува, објаснува и содржи најсовремените стру...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 3.150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Станува збор за оригинално дело, прво во Република Македонија, кое ја збогатува стручно-научната лексикографска дејност кај нас. Речникот ги третира, подредува, објаснува и содржи најсовремените стручно-научни термини во базичните и применетите медикобиолошки дисциплини. Посебно е наменет и ќе им служи на интересите и потребите на лекарите, стоматолозите, биолозите, фармацевтите, ветеринарите при изготвување на текст за научен труд, презентации на конгреси, научни собири и конференции.“Извадок од рецензијата на Проф. д-р Јордан Савески, Декан на Медицинскиот факултет во Скопје

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка