Медитации

200,00 ден.   Спореди

Дело на римскиот цар-филозоф Марк АВРЕЛИЈ, своевиден дневник што го водел како разговор со самиот себе на воените походи.
Човечкиот живот е миг, но суштината на тој живот е вечен тек; структурат...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дело на римскиот цар-филозоф Марк АВРЕЛИЈ, своевиден дневник што го водел како разговор со самиот себе на воените походи.
Човечкиот живот е миг, но суштината на тој живот е вечен тек; структурата на нашето тело е трошна, а душата е непостојана; судбината е загатка, славата е несигурна...
Така пишува римскиот цар-филозоф Марк АВРЕЛИЈ (121–180) во своите Медитации, своевиден дневник што го водел како разговор со самиот себе на воените походи.
Во него дава верна слика на својата душа, како уметник кој им го остава сопствениот портрет на потомците.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка