Мајка

150,00 ден.   Спореди

Мајка е најубавиот роман на Бак. Напишан едноставно, со стегнат но богат јазик, тој е топла и таговна приказна за судбината на една мајка која живее во мало селце некаде во Кина. Интуитивно врзана за ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Мајка е најубавиот роман на Бак. Напишан едноставно, со стегнат но богат јазик, тој е топла и таговна приказна за судбината на една мајка која живее во мало селце некаде во Кина. Интуитивно врзана за земјата и за своите деца, животот одеднаш и се менува кога се наоѓа напуштена од својот сопруг. Таа мора да се бори самата, не само за да им обезбеди егзистенција на своите деца, туку и да ја сочува својата чест. Иако П. Бак никогаш не и го кажува името, со секоја наредна страница мајката расте во нашите очи додека се судира со страдањата - секој ден во текот на нејзиниот живот. Годините и се долги, тешки и осамени, полни со длабока тага за судбината на нејзините деца, со скриени гревови и искушенија. На крајот, раѓањето на нејзиниот долгоочекуван внук и носи радост и ослободување од вината за гревот сторен во младоста...
ТИРАЖОТ Е ИСЦРПЕН!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи