Маска за лице за сува и осетлива кожа - органска ружа и органско алое

265,00 ден.   Спореди

Оваа релаксирачка маска хидрира и ја хармонизира функцијата на кожата. Органското масло од кајсија, екстрактот од органско алое и хијалуронската киселина освежуваат и даваат блескав изглед на кожата. ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 265,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа релаксирачка маска хидрира и ја хармонизира функцијата на кожата. Органското масло од кајсија, екстрактот од органско алое и хијалуронската киселина освежуваат и даваат блескав изглед на кожата.
Употреба: Маската се нанесува во тенок слој, на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето. Се остава да дејствува 20 минути, потоа се измива лицето со млака вода. Се применува еднаш до двапати неделно. Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Hydrogenated Palm Glycerides, Parfum (Essential Oils), Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Rosa Damascena Flower Water*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Xanthan Gum, Rosa Damascena Flower Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Dipotassium Glycyrrhizate, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Lactic Acid, Sodium Lactate, Sodium Hyaluronate, Alcohol*, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Tocopherol, Linalool, Limonene, Geraniol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Citral..

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка