Маска за лице за масна и комбинирана кожа - органско нане и органски хамамелис

175,00 ден.   Спореди

Оваа релаксирачка маска за лице со органско нане и хамамелис помага во отстранувањето на акни и мозолчиња благодарение на антибактериското дејствување на екстрактот од лишај шумска брада (usnea barbat...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 175,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа релаксирачка маска за лице со органско нане и хамамелис помага во отстранувањето на акни и мозолчиња благодарение на антибактериското дејствување на екстрактот од лишај шумска брада (usnea barbata) и „cimicifuga“. Екстрактот од органски жалфија, хамамелис, рузмарин и зелен чај ја прочистуваат кожата и ѝ даваат рамномерен мат изглед без излишно одмастување и иритација.
Употреба: Маската се нанесува на оштетената кожа на лицето, вратот и деколтето во дебел слој и се остава да дејствува 15 минути. Потоа се измива лицето со доста топла вода. Се препорачува да се применува еднаш до двапати неделно. Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Dehydroxanthan Gum, Coco Glucoside, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Magnolia Liliflora Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Polyglyceryl-3 Palmitate, Polyglyceryl- 6 Caprylate, Sodium Hyaluronate, Sodium Lactate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Maltodextrin, Lactic Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Essential Oils), Limonene.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка