МАРИО И МАГИОНИЧАРОТ

200,00 ден.   Спореди

Политичка алегорија која визионерски ја претставува блиската иднина – застрашувачките нацистички режими во Италија и во Германија. Арогантниот илузионист Чипола ги манипулира луѓето со своите хипнотиз...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Политичка алегорија која визионерски ја претставува блиската иднина – застрашувачките нацистички режими во Италија и во Германија. Арогантниот илузионист Чипола ги манипулира луѓето со своите хипнотизерски зборови и со ударите на камшикот, па тие му се потчинуваат и против својата волја. Иако им е јасно дека ги исмева, тие остануваат да го видат крајот. А тој е шокантен, иако предвидлив – згрозен од сопствената парализираност и сакајќи да си го одбрани повреденото достоинство, младиот Марио ќе го застрела магионичарот. Дали неговите истрели ќе ја разбудат маѓепсаната толпа?
96 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка