Македонија физичко географска

1.900,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 200 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Картата на Македонија пред сè е направена и наменета за ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 1.900,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 200 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Картата на Македонија пред сè е направена и наменета за наставната програма по предметот географија и е прилагодена на наставната програма дефинирана од министерството за образование. Наместо теоретско раскажување, акцентот во картата е ставен на совладување на нови наставни единици преку вежби со практична работа и визуелно прикажување. Таа е работена со комбиниран метод од хипсометричко боење и метод на сенки. На картата со соодветни симболи и топоними се обележани поголемите населени места, реки, езера, мориња, острови, заливи, планини, планински врвови, р’тови, висорамнини, низини, висински точки, рудни наоѓалишта, бањи, термоцентрали, пештери, патишта...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка