Македонија за време на Втората светска војна (Окупациони зони)

2.400,00 ден.   Спореди

ISBN- 10: 9989-940-29-0 МАКЕДОНИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ФЕВРУАРСКИ ПОХОД И ПРОЛЕТНА ОФАНЗИВА - Паралелно се дадени две карти. На првата се претставени окупационите зони во Македонија за ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 2.400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ISBN- 10: 9989-940-29-0 МАКЕДОНИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ФЕВРУАРСКИ ПОХОД И ПРОЛЕТНА ОФАНЗИВА - Паралелно се дадени две карти. На првата се претставени окупационите зони во Македонија за време на втората светска војна, а на втората карта се прикажани февруарскиот поход и пролетната офанзива. Консултанти на картата се: д-р Виолета Ачковска, д-р Даринка Петреска, професори на Филозофски Факултет, во соработка со дипл. проф по историја Димитар Чоковски.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка