Македонија во делата на странските патописци 1904-1905

150,00 ден.   Спореди

...Националноста во Македонија е прашање на страв, политика и религија. Потеклото има релативно мало значење. Јазикот не помага многу, бидејќи повеќето Македонци зборуваат два јазика и го менуваат јаз...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


...Националноста во Македонија е прашање на страв, политика и религија. Потеклото има релативно мало значење. Јазикот не помага многу, бидејќи повеќето Македонци зборуваат два јазика и го менуваат јазикот кога ја менуваат и партијата. Дотолку повеќе, може да се сретнат селани кои се чувствуваат Грци и Бугари, а зборуваат само турски јазик. Вака како што е, со ниедна земја не се владее полесно отколку со Македонија.
Од Патописот на Џон Фостер Фрејзер, од 1905 година

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка