ЛУЃЕТО ОД СЕЛДВИЛ

200,00 ден.   Спореди

Ова се најубавите страници на Келеровата проза. Селските Ромео и Јулија поради класичната, трагична љубовна приказна на двајца млади осудена од омразата на нивните татковци; Тројцата доблесни чешлари ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ова се најубавите страници на Келеровата проза. Селските Ромео и Јулија поради класичната, трагична љубовна приказна на двајца млади осудена од омразата на нивните татковци; Тројцата доблесни чешлари поради широката сатира на малограѓанштината; Намуртениот Панкрац поради благотворното дејство на поразот за доживување лична преобразба. Крајно реални ликови, како дел од нашето соседство. Робови на своите нагони и страсти кои упорно трагаат по посветла иднина. За жал, некои од нив не успеваат да го дофатат виножитото.
160 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка