Лосион за бебиња со невен

655,00 ден.   Спореди

Кремавиот и нежен лосион за бебиња ја влажни и заштитува нежната кожа на вашето бебе. Чистите растителни масла од јојоба, маслинки и бадеми, како и екстрактите од органски одгледуваните лековити расте...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 655,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Кремавиот и нежен лосион за бебиња ја влажни и заштитува нежната кожа на вашето бебе. Чистите растителни масла од јојоба, маслинки и бадеми, како и екстрактите од органски одгледуваните лековити растенија невен и камилица, навлегуваат брзо во кожата, ја хранат, ја заштитуваат од иритација и ја одржуваат нејзината приридна влажност. Погоден е за нега на целото тело, лесно се размачкува и бргу се впива. Употреба: Се нанесува по секое бањање. Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Parfum (Essential Oils), Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Galactoarabinan, Tocopherol, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка