Лествица

Лествица

450,00 ден.   Спореди

„Лествица“ претставува капитално дело во христијанската литература и еден вид прирачник со поуки и упатства за монашкиот живот. Го симболизира старозаветниот сон на Јаков во кој тој по скалила се иска...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 450,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Лествица“ претставува капитално дело во христијанската литература и еден вид прирачник со поуки и упатства за монашкиот живот. Го симболизира старозаветниот сон на Јаков во кој тој по скалила се искачува до небесата.Делото содржи триесет поглавја кои ги претставуваат првите триесет години од христовиот живот и ги симболизираат скалилата кон духовното совршенство.Користејќи ги своите животни искуства, сознанијата за човековата психа и учењата на византиските отци, св. Јован Лерствичник, наместа и преку параболи, насочува кон искачување на скалилата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка