Леонардо да Винчи

50,00 ден.   Спореди

Леонардо да Винчи е еден од најголемите умови на ренесансата кој во себе ги споил средновековното енциклопедиско знаење и егзактниот модерен метод на забележување. Бил сликар, вајар, архитект, пронаоѓ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Леонардо да Винчи е еден од најголемите умови на ренесансата кој во себе ги споил средновековното енциклопедиско знаење и егзактниот модерен метод на забележување. Бил сликар, вајар, архитект, пронаоѓач, научник и мислител. Оваа монографија претставува неопходна информација за неговиот живот и за неговиот творечки пат, што може да им биде од корист на повеќе профили луѓе и заради фактот што за прв пат се издава на македонски јазик. Таа претставува и придонес кон посеопфатното согледување на многустраната улога на Да Винчи што ја одиграл во рамките на светскиот напредок.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка