Лекување на емоциите

200,00 ден.   Спореди

Нам не ни припаѓа ништо на овој свет, без разлика дали сме богати или сиромашни, големи или мали, црни или бели, болни или здрави. Ни припаѓа само можноста да бидеме целосни и обединети, да живееме ка...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Нам не ни припаѓа ништо на овој свет, без разлика дали сме богати или сиромашни, големи или мали, црни или бели, болни или здрави. Ни припаѓа само можноста да бидеме целосни и обединети, да живееме како свесни суштества, способни за доброволни и обмислени решенија во согласност со управувањето на внатрешната светлина. На тој начин достигнуваме восхитувачки и повеќедимензионални состојби на свеста, што нè прави независни од реакциите на околниот свет. Нашиот потенцијал е духовен. Од нас зависи дали од нашиот живот ќе направиме нешто убаво и хармонично, едно чудесно уметничко дело, или не.
За да сме слободни, треба да му дадеме слобода и на другиот. Кога шириме безусловна љубов, ние ја надминуваме принудата да се проектираме, која ја ограничува личната реализација. Слободата не претпоставува кршење на договорите со другите; таа едноставно ја шири свеста и го отвора патот кон самите нас. Понекогаш најголемата пројава на љубов е да му дадеме слобода на другиот, за тој да може да се развива по патишта кои можеби во моментот не се совпаѓаат со нашите. Љубовта никогаш не престанува, исчезнува само потребата да бидеме физички заедно. Штом ќе го откриеме нашиот потенцијал за духовна љубов, ние го преосмислуваме мачното доживување на разделбата како неопходен дар што родителот му го дава на детето, за да порасне и да го напушти гнездото, но не и семејството.
Човечкиот потенцијал и глобалната одговорност се двете главни теми и проблеми на иднината. Животот е магичен. Да го разбудиме своето бестрашно Јас и да живееме слободно и вистински!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка