Латински цитати

200,00 ден.   Спореди

Оваа книга содржи голем број мисли за човекот и за животот – каков e и каков би требало да биде; изреки на големи луѓе за посебни моменти; правила што ги препорачувале лекари, црковни поглавари, правн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа книга содржи голем број мисли за човекот и за животот – каков e и каков би требало да биде; изреки на големи луѓе за посебни моменти; правила што ги препорачувале лекари, црковни поглавари, правници. Во времето кога науката и техниката биле слабо развиени, луѓето повеќе размислувале за човекот и собрале многу драгоцени искуства за него. Сега ви ги нудиме, во заокружена форма, и ви препорачуваме да ги искористите најдобро што умеете. Зашто потекнуваат од луѓе на мислата, потврдени филозофи, научници, книжевници и теолози. А фактот дека изреките собрани во оваа книга го опфаќаат времето од III век пр. н.е. до втората половина на XIX век сведочи за заслугите на латинскиот јазик за создавањето на европската култура.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка