ЛАСЕРСКИ МЕРАЧ НА ДАЛЕЧИНА LDM 50 U

7.847,00 ден.   Спореди

Уредот мери растојанија и пресметува плоштина и волумен со само еден допир. Растојанијата можат да се додаваат и одземаат. Висината може да се определи преку индиректен метод за мерење (проста и двојн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 7.847,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Уредот мери растојанија и пресметува плоштина и волумен со само еден допир. Растојанијата можат да се додаваат и одземаат. Висината може да се определи преку индиректен метод за мерење (проста и двојна Питагора). Динамичниот метод за мерење обезбедува континуирано мерење. Осветлувањето на дисплејот може да биде вклучено со притискање на едно копче. Складирање на 10 измерени вредности. Автоматско исклучување функција. До 5000 мерења со една батерија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка