Лазар Личеноски

50,00 ден.   Спореди

Еден од творците на современото македонско сликарство. Создал специфичен стил во кој доминираат зелено-модрите бои, упростениот и на места наивен цртеж. Еден од најавтентичните сликари на македонскиот...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Еден од творците на современото македонско сликарство. Создал специфичен стил во кој доминираат зелено-модрите бои, упростениот и на места наивен цртеж. Еден од најавтентичните сликари на македонскиот пејзаж и на македонскиот битов живот. Се истакнува и со грижливо и одмерено користење на фолклорните мотиви.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка