Кучешко срце

150,00 ден.   Спореди

Кој е главниот јунак на овој роман? Човекот или кучето? Создавањето на ново суштество по моделот на д-р Франкенштајн е проследено со многу гротескни и трагикомични сцени. Настанат од куче-скитник и лу...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Кој е главниот јунак на овој роман? Човекот или кучето? Создавањето на ново суштество по моделот на д-р Франкенштајн е проследено со многу гротескни и трагикомични сцени. Настанат од куче-скитник и лумпенпролетер, јунакот бега од контролата на творецот и го бара своето право на слобода и на место во животот. Храбра и бескомпромисна сатира на советското општество од дваесеттите години на ХХ век.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи