КРОЈЦЕРОВАТА СОНАТА

200,00 ден.   Спореди

Секоја страница од Кројцеровата соната на великиот Лав Н. ТОЛСТОЈ (1827–1910) е обележана со непомирлив бунт кон востановените општествени норми, а пред сѐ, кон лажниот морал на побогатите општествени...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Секоја страница од Кројцеровата соната на великиот Лав Н. ТОЛСТОЈ (1827–1910) е обележана со непомирлив бунт кон востановените општествени норми, а пред сѐ, кон лажниот морал на побогатите општествени слоеви и кон бракот како наметната институција. Но, од друга страна, тука е и тажното прифаќање и покорување на судбината, понекогаш и против својата волја. Свесноста за сето тоа го наведува главниот јунак на злосторство. Тој не може, или не сака, да ги заузда сопствените импулси. А тие ќе го доведат до вистинско откровение на крајот, кога сѐ е изгубено.
96 стр., 11.5 Х 18.5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка