Кренете ја високо кровната греда, мајстори
Кренете ја високо кровната греда, мајстори

Кренете ја високо кровната греда, мајстори

190,00 ден.   Спореди

„Селинџер ја фокусира братската двојка Симор - Бади. Во првиот дел од текстот се симулира речиси визуелно непријатната комуникација на Бади со учесниците на свадбата на брат му... самоубиството на Сим...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 190,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Селинџер ја фокусира братската двојка Симор - Бади. Во првиот дел од текстот се симулира речиси визуелно непријатната комуникација на Бади со учесниците на свадбата на брат му... самоубиството на Симор, Селинџер не го мотивира директно и не го коментира... Очигледно ликот на Симор е неопходен токму како лик-сениште кое ги прави сите соодветни (етички) корективи во однесувањето на Гласови. Дотолку повеќе што Симор бил совршен и како жив... Хуморот е најсилното оружје со кое тој и на рамниште на ликовите (без оглед на генерациската, социјалната, половата или интелектуалната спротивставеност), и на рамниште на своите наратори успева да го активира ѕчеството на читателот во текстот.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка