Крема за сончање за бебиња и деца SPF 45+

1.100,00 ден.   Спореди

Висока минерална заштита од сонце (UV-A, B, C) за чуствителна кожа со екстракти од органска калинка и органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“). Максимална заштита од сончевата светлина на нежн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.100,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Висока минерална заштита од сонце (UV-A, B, C) за чуствителна кожа со екстракти од органска калинка и органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“). Максимална заштита од сончевата светлина на нежната бебешка и детска кожа. Оваа мека крема за бебиња и деца брзо се апсорбира и овозможува широкопојасна заштита од UVA-B-C зраците. Дури и бебиња во вода се идеално заштитени, благодарение на водоотпорната формула. Маслото од органски калинки, маслинки и макадамија ја хидрира кожата. Екстракот од сертифицираните органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органскиот вампир дополнително ја штитат многу чувствителната кожа. Кремата е отпорна на вода и ја штити деликатната кожа на вашето бебе и дете веднаш по употреба. Производот поседува ECOCERT сертификат за ПРИРОДНА и ОРГАНСКА козметика. - без PEG и парабени - без синтетички бои, мириси и конзерванси - без цинк оксид - без соли на алуминиум - без парафин, силикон и други нафтени деривати - „vegan" (без суровини од животинско потекло) - без тестирање на животни ... најдобротото за вашето дете! Употреба: Нанесувајте нежно и редовно. Состав: Aqua, Glycine Soja Oil *, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Ricionoleate, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Punica Granatum Extract *, Hippophae Rhamnoides Extract*, Olea Europaea Leaf Extract *, Olea Europaea Oil *, Simmondsia Chinensis Oil *, Oenothera Biennis Extract *, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oriza Sativa Bran Oil, Glycyrrhiza Glabra Extract, Mica, Tocopherol, Macadamia Ternifolia Oil, Parfum * од контролирано органско производство

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка