Крема за пилинг за сите видови на кожа - органско алое
Крема за пилинг за сите видови на кожа - органско алое

Крема за пилинг за сите видови на кожа - органско алое

700,00 ден.   Спореди

ЛОГОНА кремата за пилинг со органско алое го освежува тенот и ѝ дава на кожата свиленкав изглед. Фино заоблените честички нежно ги отстрануваат изумрените клетки и нечистотии од кожата. Уникатната меш...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 700,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ЛОГОНА кремата за пилинг со органско алое го освежува тенот и ѝ дава на кожата свиленкав изглед. Фино заоблените честички нежно ги отстрануваат изумрените клетки и нечистотии од кожата. Уникатната мешавина од органски масла од дива ружа, маслинка, јојоба и бадем со екстракти од органско алое, зелен чај и ружа, ја храни кожата и го спречува нејзиното сушење.
Употреба: Се нанесува на влажна кожа на лицето, вратот и деколтето и се масира нежно, со кружни движења. Да се избегнува пределот околу очите. Да се измие со доста топла вода. Се препорачува да се употребува еднаш до двапати неделно. Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol denat.*, Sorbitan Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Silica, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Isoamyl Laurate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Rosa Damascena Flower Water*, Rosa Canina Fruit Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Rosa Damascena Flower Extract*, Camelia Sinensis Leaf Extract*, Tilia Cordata Flower Extrakt*, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Geraniol.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка