Космос
Космос
Космос

Космос

1.900,00 ден.   Спореди

Книгата Космос на Карл Сaган, според резултатите на една неодамнешна анкета, направена меѓу научниците во САД и западна Европа, е најдобрата научно-популарна книга што е напишана во овој век.Таа ги им...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 1.900,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книгата Космос на Карл Сaган, според резултатите на една неодамнешна анкета, направена меѓу научниците во САД и западна Европа, е најдобрата научно-популарна книга што е напишана во овој век.Таа ги има сите неопходни квалитети да биде токму таква: првин, таа коректно и непристрасно ги презентира научните факти, секаде каде што тоа е потребно ги поткрепува со соодветна документација, детално ја образложува нивната важност и улога што ја имале или сега ја имаат во современиот свет, а потоа тие сознанија ги прикажува со извонредна уметничка вештина - литерарна дарба - на пристапен и разбирлив начин за секој потенцијален читател без оглед на неговите претходни познавања.Токму затоа оваа книга со задоволство ја читаат читатели од најразлична возраст; тоа е првата и единствена научно популарна книга што на некој начин станала книга за целото семејство.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка