КОМПЛЕТНИТЕ ПРОРОШТВА

200,00 ден.   Спореди

Катрените на неговото остроумно перо досегаат до далечната иднина која ние лично нема да ја доживееме. Со застрашувачка точност тој ги предвидел Француската револуција, Првата и Втората светска војна,...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Катрените на неговото остроумно перо досегаат до далечната иднина која ние лично нема да ја доживееме. Со застрашувачка точност тој ги предвидел Француската револуција, Првата и Втората светска војна, Наполеон, Хитлер и холокаустот, атомската бомба, ајатолахот Хомеини, подемот на тероризмот, третиот антихрист... па дури и иднината на Македонија! Кој бил Нострадамус и колку можеме да им веруваме на неговите пророштва? Оваа книга ни дава објективен одговор на овие прашања. 208 стр., 14.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка