КОЛОМБА

150,00 ден.   Спореди

Приказна за љубовта, честа и крвната одмазда. Бестрашната Корзиканка Коломба, задоена со предрасудите на своето поднебје, го убедува брата си да го одмазди нивниот убиен татко. Но младиот Дела Ребија ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Приказна за љубовта, честа и крвната одмазда. Бестрашната Корзиканка Коломба, задоена со предрасудите на своето поднебје, го убедува брата си да го одмазди нивниот убиен татко. Но младиот Дела Ребија со години отсуствувал од својот суров роден крај и сака да ја прекине крвавата традиција. Распнат меѓу семејниот долг и љубовта кон младата Англичанка Лидија, на крајот, тој сепак почнува да ја согледува вистината... 144 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка