Кобен час

200,00 ден.   Спореди

На прагот од граѓанската војна, во малото село владее некој непријатен мир. Како затишје пред бура, атмосферата е толку напнатата што и воздухот е тежок за дишење.
На прагот од граѓанската војна...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


На прагот од граѓанската војна, во малото село владее некој непријатен мир. Како затишје пред бура, атмосферата е толку напнатата што и воздухот е тежок за дишење.
На прагот од граѓанската војна, во малото село владее некој непријатен мир. Како затишје пред бура, атмосферата е толку напнатата што и воздухот е тежок за дишење. Во секој миг се очекува вооружен конфликт.
Победничката, конзервативна партија, постојано врши притисок врз либералите... Цезар Монтеро, жител на малото место, го убива Пастор, талентиран пеач и наводен љубовник на жена му. Причината за убиството е сатиричниот памфлет оставен пред вратата од неговата куќа. Тоа е само еден од памфлетите што редовно се појавуваат во селото и ги откриваат тајните на неговите жители.
Тие ја претставуваат почетната материјализација на ова колективно насилство што го заситува моменталниот мир, а убиството на Пастор веројатно е предвесник на војната.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка