Книга за смеата и за заборавот
Книга за смеата и за заборавот

Книга за смеата и за заборавот

390,00 ден.   Спореди

„Целата оваа книга е роман во форма на варијации. Различните делови одат еден по друг како различните етапи на некое патување кое води во внатрешноста на некоја тема, во внатрешноста на некоја мисла, ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 390,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Целата оваа книга е роман во форма на варијации. Различните делови одат еден по друг како различните етапи на некое патување кое води во внатрешноста на некоја тема, во внатрешноста на некоја мисла, во внатрешноста на една и единствена ситуација чиешто сфаќање за мене се губи во бесконечноста.... Ова е роман за смеата и за заборавот, за заборавот и за Прага, за Прага и за ангелите.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка