Кафуле под морето
Кафуле под морето

Кафуле под морето

390,00 ден.   Спореди

„Кафуле под морето“ е збирка раскази, за прв пат објавена во 1987 година. Во неа Бени опишува авантури на некои неверојатни ликови. Нивните имиња, кои може да се чинат како позајмени од стрипови, се в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 390,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Кафуле под морето“ е збирка раскази, за прв пат објавена во 1987 година. Во неа Бени опишува авантури на некои неверојатни ликови. Нивните имиња, кои може да се чинат како позајмени од стрипови, се всушност алузија на некои литературни дела или на културата воопшто. Нивните имиња асоцираат на нивната улога во текстот, па така во оваа книга може да прочитате за црвот дармаџија и за вљубениот марсовец како и за другите личности кои се среќаваат во кафулето под морето.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка