Категории

200,00 ден.   Спореди

Аристотел со невидена леснотија и со голема систематичност нѐ воведува во класификацијата на сето она што постои во светот, подредено во десет категории.
Категориите на Аристотел (384–322 пр. н....

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Аристотел со невидена леснотија и со голема систематичност нѐ воведува во класификацијата на сето она што постои во светот, подредено во десет категории.
Категориите на Аристотел (384–322 пр. н.е.) се врв на неговиот интелектуален дострел. Со невидена леснотија и со голема систематичност, тој нѐ воведува во класификацијата на сето она што постои во светот, подредено во десет категории.
Делото се заокружува со употребата на „има“ – мало зборче кое го карактеризира современиот човек. „Едни зборови се изговараат според некоја врска, а други без врска“, вели Аристотел на едно место.
Да можевме секогаш да внимаваме на нивната поврзаност, можеби немало да бидат кажани многу работи кои предизвикале големи човечки трагедии.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка