Картичка TRANSCEND SDHC 4GB CLASS10

708,00 ден.   Спореди

За да биде квалитетот на Вашите видео и аудио записи поголем, потребна ви е поголема брзина, како и поголема меморија за зачувување на Вашите квалитетни слики со висока резолуција. Картичките Тranscen...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 708,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


За да биде квалитетот на Вашите видео и аудио записи поголем, потребна ви е поголема брзина, како и поголема меморија за зачувување на Вашите квалитетни слики со висока резолуција. Картичките Тranscend SDHC Ви ги овозможуваат новите спецификации на класата 10 и Ви нудат стапка на пренос до 20 МВ/сек. од апарати кои поддржуваат 3.0 интерфејс. SDHC картичките серија - класа 10 Ви нуди поголема меморија и подобра изведба со подршка за FAT 32 формати на датотеки. Со 4GB меморија може да ја сместите целата своја музика и фото колекција од тековните дигитални фото апарати, HDTV дигитални видео камери, PDA и другите уреди со висока резолуција.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка