Кандид во земјата на чудата

Кандид во земјата на чудата

150,00 ден.   Спореди

Одлична претстава. Имаме, имаме театар. И тоа добар. ...Драмскиот говор на Венко Андоновски е силен и вруточен. Тој извира од животните немири и неспокојства. Во центарот е човекот.„Македонија денес“,...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Одлична претстава. Имаме, имаме театар. И тоа добар. ...Драмскиот говор на Венко Андоновски е силен и вруточен. Тој извира од животните немири и неспокојства. Во центарот е човекот.„Македонија денес“, 25.10.2000 г. Венко Андоновски напишал одличен текст, а Сашо Миленковски бил чудесно инспириран како да го режира... Ете, тоа е според мене „Кандид во земјата на чудата“ - сериозен театарски проект.„Вест“, 26.10.2000 г.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи