Камкордер AIPTEK POCKET DV AHD C100

Камкордер AIPTEK POCKET DV AHD C100

8.319,00 ден.   Спореди

Стилски и компактен камкордер со квалитет во висока дефиниција. Поддржува формати до 720p (16:9) видео квалитет со висока дефиниција и брзина до 30 fps. Екранот е со димензии 6,1 cm (2,4 "), изработен...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 8.319,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Стилски и компактен камкордер со квалитет во висока дефиниција. Поддржува формати до 720p (16:9) видео квалитет со висока дефиниција и брзина до 30 fps. Екранот е со димензии 6,1 cm (2,4 "), изработен во TFT LCD технологија со 5-мегапиксели CMOS сензор, и максимални 12 мегапиксели по слика. Поддржува HDTV и стандарден TV (HDMI и AV излез) и до 8 GB SDHC мемориски картички. Полнењето на батеријата може да биде преку PC или Lap-Top преку USB кабел или преку AC адаптер. Интересно за овој камкордер е тоа што во него се обединети неколку функции: дигитален видео-камкордер, дигитална камера, снимач на звук и веб-камера.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка